Дівчина тривалий час користувалася лінзами, поки не осліпла на одне око — виявилося, причина банальна

Дівчина не розуміла, чому втрачає зір, поки її обличчя не розпухло до розмірів кавуна. Звернувшись до лікаря, вона зрозуміла, що роками одягала лінзи неправильно, і зрештою інфікувала свій організм неприємним сусідом. Лише одне правило допомогло б їй цього уникнути, інформує Ukr.Media.

Як і багато людей, які не хочуть носити окуляри, 24-річна Шарлотта Кларксон з Единбурга думала, що коригувальні лінзи — відмінний інструмент для поліпшення зору. Зазвичай вона одягала їх перед сном: за ніч лінзи змінювали форму передньої частини ока, тонізуючи очний м'яз, і допомагали дівчині добре бачити вдень.

Спочатку Шарлотта помічала прогрес після нічного сну з коригуючими лінзами, але з часом побачила, що зір в одному оці став помітно погіршуватися: його прозорість порушилася, всі зображення стали темними і розмитими. Спочатку дівчині здалося, що в око потрапила смітинка, але огляд показав зворотне.

Стан Шарлотти погіршувався — око ставало дедалі більш червоним і запаленим. Лікар діагностував у пацієнтки агресивний ячмінь і виписав їй антибіотики, але через два тижні запалення не минуло. Другий окуліст підтвердив попередній діагноз, проте, попри лікування, дівчині ставало дедалі гірше, і вона звернулася до третього фахівця.

"Коли він сказав: "О боже мій", — я зрозуміла, що справа зовсім не у ячмені. До цього часу моє обличчя розпухло, і я майже нічого не бачила правим оком", — згадує Шарлотта.

Виявилося, що дівчина власноруч мимоволі створила ситуацію, через яку її зір погіршувався. Річ у тім, що Шарлотта іноді зволожувала руки водою, перш ніж вставити лінзи в очі. Це і стало її помилкою, про яку вона дізналася, тільки коли майже осліпла на одне око через інфекцію.

Разом з водою на рогівку ока Шарлотти потрапив крихітний водяний паразит під назвою акантамеба, який викликає розвиток кератиту — захворювання, що провокує сліпоту.

Коли краплі води, що містять мікроскопічного паразита, застрягають між рогівкою і контактною лінзою, амеба може потрапити в око. Саме це викликає сильний біль, підвищену чутливість до світла і (як мінімум у чверті випадків) — сліпоту.

Вченим Університетського коледжу Лондона вдалося з'ясувати, що кількість захворювань на акантамебний кератит зростає у геометричній прогресії. У всьому світі щороку до трьох мільйонів людей стають жертвами акантемеб.

При цьому медики попереджають, що постраждати від акантемебного кератиту можуть і ті, хто не носить лінзи — достатньо просто помацати очі руками. Головне після цього — вчасно діагностувати захворювання і не дати паразитам поширитися на обидва ока.

Шарлотті пощастило, лікарі змогли видалити амебу і зайнятися відновленням зору пацієнтки, але боротися з наслідками дівчині належить ще не один місяць.

"Я і подумати не могла, що брати лінзи вологими руками настільки небезпечно", — зізналася дівчина.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *