Найдивовижніші у світі природних явищ

Знайте, що ця стаття стане для вас ковтком свіжого повітря, чашею Грааля, яку всі так довго шукали. Загалом, беріть чашку з улюбленим напоєм, сідайте зручніше і насолоджуйтеся неповторними кадрами, передає Ukr.Media.

1. Кататумбо – штат, в якому правлять грім і блискавка.

Венесуела відома великою кількістю грозових днів. Протягом багатьох років озеро Маракайо притягує до себе блискавки. Їх інтенсивність дивує навіть досвідчених науковців. Уявіть тільки, що вони тривають тут 150 днів на рік, а буває і по 10 годин щодня. Це неймовірно, але, перебуваючи у цій місцевості, ви не почуєте гуркоту грому, та й до того ж сама блискавка дуже і дуже рідко досягає землі. Побачити її можна з відстані до 400 км. А влада Кататумбо прагнуть зробити блискавки першим природним явищем, включеним в список пам'ятників Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

2. Дивне навколо нас – перламутрові хмари.

Якщо в більшості випадків подібне можна побачити на полотнах художників або на фотороботах тих, хто майстерно володіє Photoshop, то в Шотландії це явище давно стало чимось буденним. Виявляється причина того, що хмари мають таку унікальну кольорову гаму, полягає в їх розташуванні в стратосфері. А побачити їх можна лише в період сутінок. Правда, ця краса несе в собі руйнівний характер для всієї нашої Землі. Виявляється, перламутрове явище сприяє хімічної реакції, що руйнує озоновий шар (до складу цих хмар входять не тільки краплі води, але і азотна кислота).

3. Вогняна веселка.

По-науковому її іменують «округло-горизонтальної дугою». Це один з видів гало. Вона завжди виникає на тлі перистих хмар в суху погоду і лише тоді, коли кристали льоду, що містяться в хмарах, горизонтально орієнтовані для заломлення сонячних променів. Ці промені проходять через вертикальну бічну стінку плоского кришталика і виходять з нижньої горизонтальної сторони. У підсумку отримуємо спектральне розділення кольорів, за рахунок чого виникає явище, яке ми звикли називати веселкою.

4. Сонячні пси або помилкове сонце.

Незрозуміло, чому це природне явище стали іменувати «сонячними собаками», але воно виникає виключно у зимовий час року. До речі, ви можете зустріти поняття Паргелии – це теж помилкове сонце. Воно виникає у разі, коли крижані кристалики в атмосфері створюють ефект двох, а то й трьох сонць по обидві сторони від цього світила.

5. Унікальні смугасті айсберги.

На просторах Арктики можна побачити айсберги, прикрашені різнокольоровими смугами (найчастіше це біло-сині). Все це викликане кліматичними змінами. Так, чим частіше айсберг танув, а потім знову замерзав, тим більше на ньому буде таких смуг. В різний час року смуги льоду набувають різні відтінки. Залежить це від попадання різних частинок у воду. У процесі її замерзання, разом з нею леденеют водорості, пісок, бруд і навіть останки кісток, плоті морських тварин, пір'я і хутро. Саме тому лід може бути жовтуватого відтінку, коричневого, темно-зеленого і синього з блакитним.

6. Вогняний смерч, здатний налякати навіть найсміливіших.

Він діє всього пару хвилин, але за цей час здатна накоїти чимало лиха. Вогняний смерч утворюється в результаті об'єднання різних вогнищ пожежі в один потужний. Так, над утворився пожежею повітря нагрівається, а його щільність зменшується. Це призводить до того, що він піднімається вгору. Знизу до нього надходять холодні повітряні маси, які в підсумку також нагріваються. Як бачимо, отримуємо вогняні смерчі, здатні відірватися від землі на висоту до 5 км

7. Міграція метеликів монарх – те, що має побачити кожен.

Це одна з найвідоміших північноамериканських метеликів. У цієї красуні яскраві оранжево-червоні крила з прожилками чорного кольору і білими плямами по краях. Щоосені мільйони цих метеликів мігрують на зимівлю з Канади на південь, у Каліфорнії і Мексики, і влітку повертаються на північ, в Канаду.

Це єдина комаха, яка, як і птиці, регулярно мігрує з півночі на південь. Але найдивовижніше полягає в тому, що жодна метелик не здійснює повного подорожі. Це відбувається тому, що її життя надто коротке, та за весь період міграції змінюється від 3 до 4 поколінь прекрасних метеликів. До того ж вони є одними з небагатьох комах, які можуть перетинати Атлантику. Перед міграцією ці унікальні створення збираються у величезні колонії на хвойних деревах, і обліплюють їх так, що ті стають оранжевого кольору.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *