Під час карантину сусіди потоваришували та несподівано для себе дізналися, що спільними між ними є ще й кровні узи

У США дві родини жили поряд, але по-справжньому познайомилися під час карантину, тож несподівано дізналися, що їх пов'язує більше, ніж одна вулиця. Пари з'ясували, що вони далекі родичі, і досі не можуть повірити у такий збіг, інформує Ukr.Media.

Ерік і Джен Стром живуть на відстані у чотири будинки від своїх сусідів К'єтила і Зої Ньотен в одному з районів Лос-Анджелеса. Останні переїхали туди з Англії рік тому. До коронавірусної пандемії родини лише віталися один з одним і ніколи близько не спілкувалися. Але карантин це змінив. Обмеження на пересування змусили людей краще пізнати своїх сусідів, з якими вони живуть на одній вулиці.

На початку квітня сімейні пари завели розмову про Норвегію. З'ясувалося, що 45-річний К'єтил виріс у Норвегії, а у 38-річного Еріка є норвезьке коріння. Дружина Еріка Джен розповіла, що колись намагалася знайти далеких родичів свого чоловіка, але зупинилася після того, як не змогла знайти острів Ньотен, який вона запам'ятала як "Ньютен".

Тоді Ньотени пожартували, що, можливо, вони мали на увазі норвезький острів Ньотен, розташований неподалік від міста Берген. Це досить маленька ділянка землі, на якій живуть близько 30 осіб. Річ у тім, що норвезькою мовою острів пишеться Njøten, але англійською його назва може вимовлятися як "Ньютен".

Це і викликало плутанину.

"Коли Джен сказала "Ньютон", я подумала: "Можливо! — розповіла Зої. — Це було б безглуздим збігом. Безглуздим. Але, можливо, вона мала на увазі Ньотен".

Строми пожартували, що, ймовірно, саме на цьому острові проживали предки Еріка. Знали б вони, наскільки близько підійшли до розгадки. Того ж дня Стром подзвонив своїй мамі і попросив її вивчити сімейну книгу, яка бере початок з XVIII століття.

Жінка знайшла портрет чоловіка з прізвищем Ньотен. Після цього Ерік зв'язався з К'єтилем, а той зі своєю мамою у Норвегії. Ньотен-старша підтвердила, що цей чоловік має відношення до їх родини. Таким чином, Ерік і К'єтил дізналися, що у них один прапрадід — Якоб Ньотен.

Більше того, предок родин жив у тому ж будинку, де через 100 років виріс його прапраонук К'єтил.

Коли Ньотени поділилися цією новиною зі Стромами, ті, за їх словами, дуже зраділи, але водночас не могли до кінця повірити у те, що відбувається. І дійсно повірити у те, що Ньотени переїхали саме у те місце, де живуть їх далекі родичі, навіть не підозрюючи про це, — досить важко. Але це так, і це реально.

Зараз через неможливість близько контактувати родини спілкуються через WhatsApp, діляться сімейними історіями, рецептами і фотографіями. Люди щосили чекають на закінчення карантину, щоб разом влаштувати велику сімейну вечерю.

Ерік розповів, що його рідні з нетерпінням очікують на зустріч з Ньотенами.

"У всій країні живуть люди, які так чи інакше пов'язані з нами, і вони зацікавлені у тому, щоб зустрітися та просто взяти участь у цій історії", — сказав він.

Також містер Стром попросив свою матір пошукати і надіслати йому усі документи та речі, які якось пов'язані з його минулим. Серед них жінка знайшла сімейну історичну книгу, у якій знайшлася фотографія молодого К'єтила разом з жителями острова Ньотен і родичами Еріка.

Діти — десятирічний син Ньотенів і чотирирічна донька Стромів — теж були раді несподіваному відкриттю.

"Мій син дуже радий, що у нього тепер є кузина, з якою він згодом зможе грати", — сказала Зої.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *