Дбаємо про здоров’я: що таке бактерія хелікобактер і як її позбутися?

Дбаємо про здоров’я: що таке бактерія хелікобактер і як її позбутися?

Helicobacter pylori — бактерія, яка проживає та розмножується в кислотному середовищі шлунку. 50-75% людей у світі заражені цим мікроорганізмом від народження, але не зіштовхуються з неприємними симптомами. При зниженому імунітеті хелікобактер спричиняє негативний вплив на організм людини — він синтезує токсини, які пошкоджують слизову оболонку шлунку, викликають запалення та виразки.

Дбаємо про здоров’я: що таке бактерія хелікобактер і як її позбутися?

Лікування хелікобактерної інфекції направлене на ерадикацію (знищення) патологічних мікроорганізмів, які шкодять шлунку. Для цього використовують медикаментозні засоби, в тому числі антибіотики, препарати для нормалізації рівня кислотності шлунку.

Серед дієвих ліків можна відмітити Омепразол, діюча речовина якого блокує секрецію шлункової кислоти. В результаті створюються несприятливі умови для подальшого розвитку та розмноження Helicobacter pylori, патогенні мікроорганізми гинуть. При прийманні препарату слід дотримуватися рекомендацій лікаря щодо дозування та тривалості застосування.

Симптоми ураження хелікобактерною інфекцією

Про патогенний вплив Helicobacter pylori на організм та необхідність звернення до лікаря свідчать наступні симптоматичні прояви:

  • больові відчуття та печіння у шлунку;
  • часта відрижка, можливі нудота та блювання;
  • метеоризм, втрата маси тіла;
  • порушення випорожнення (діарея або закрепи);
  • поява домішок крові у фекаліях.

Тривале спостереження симптомів потребує комплексної діагностики. Для виявлення хелікобактеру проводять лабораторний аналіз калу на антиген Нр, дихальний тест, аналіз крові на антиген. Також ефективним є дослідження біологічного матеріалу під час гастроскопії. Після виявлення Helicobacter pylori з патогенним впливом на шлунок необхідне призначення ефективного лікувального плану.

Jamala вперше про пологи, статус багатодітної матусі та незаконну втрату батьківського дому в Криму Понад 500.000 грн для дітей та зворушливе освідчення: як минув благодійний концерт «Шлях до відродження» Пісня, яку не помічають: українські студенти влаштували в Європі унікальний аудіо-перфоманс

Дбаємо про здоров’я: що таке бактерія хелікобактер і як її позбутися?

Терапія при виявленні Helicobacter pylori

Боротьба з бактерією хелікобактер потребує комплексного підходу. Не допускається самолікування, адже тільки лікар може чітко визначити дозування та режим вживання антибіотиків, інших препаратів. Якщо в організмі були виявлені бактерії групи Helicobacter pylori, але не спостерігається неприємних симптомів, лікування непотрібне.

Ігнорування небезпечних проявів хелікобактерної інфекції може призвести до виразкової хвороби шлунку, гастриту та навіть онкологічного ураження через злоякісне перетворення клітин. Тому важливо при перших неприємних симптомах звертатись до клініки. Терапія на ранніх стадіях буде значно ефективнішою та простішою, ніж при суттєвій зміні кліткової структури шлунку бактеріями Helicobacter pylori.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *